סוגי תכניות לארגונים

תכניות להנהלות בכירות

הכשרת מנהלים ולימודי חוץ בונה תכניות עבור הנהלות בכירות (מנכ"ל וסמנכ"לים) המותאמות לאתגרים האסטרטגיים הנוכחיים והעתידיים של החברה. התכנית נבנית ישירות מול הנהלת החברה על ידי ד"ר טלי איכנולד-דביר, דיקנית הכשרת מנהלים ולימודי חוץ, בעלת דוקטורט במנהל עסקים בהתמחות במנהיגות וניהול בכיר, בעלת מעל 25 שנות ניסיון בפיתוח מנהלים והנהלות בכירות ומאיה ליכטמן, מהלת מחלקת ארגונים ותוכן, בעלת תואר שני בסוציולוגיה ארגונית וכעשר שנות ניסיון בפיתוח מנהלים והנהלות.

תכניות למנהלי ביניים

בכל ארגון נוצרת דיפרנציאציה בין מחלקות, תחומים ובעלי תפקידים שונים שמחייבת יצירת מנגנוני אינטגרציה שישלימו את הסינרגיה הנדרשת בעבודת הארגון. לשם כך, הכשרת מנהלים ולימודי חוץ מפתחת תכניות לדרגי ביניים בחיתוכים שונים על מנת לענות לצרכים אסטרטגיים של אינטגרציה הנדרשת לשם מיקסום יכולות הארגון כגון, תכנית בשיווק למנהלי מו"פ, תכנית למנהלי פרויקטים מחטיבות שונות, תכנית למנהלי מפעלים וכדומה.

מועדוני לקוחות

מועדוני הלקוחות מהווים את אחת הדרכים הייחודיות למתן ערך מוסף עבור הלקוחות העסקיים של ארגון. אופי המועדון ותכניו נתפרים במיוחד עבור הלקוחות העסקיים של הארגון המזמין, בהתאם למטרותיו וערכיו בשיתוף פעולה מלא והדוק בין מחלקת ארגונים ותוכן לבין נציגי הארגון המזמין.

כנסים וימי עיון

 

כנסים וימי עיון בני חצי יום עד יום בנושאי ניהול עדכניים למועדים מרכזיים במעגל חיי הארגון כגון, סיכום שנה, מהלך עסקי משמעותי, חגים וכדומה. הנושאים יועברו על ידי מומחים מובילים מהארץ ומהעולם, מהאקדמיה ומהפרקטיקה.

 

עתודות ניהוליות ו-Top Talent

מענה ייעודי ומותאם לתהליך פיתוח של מנהלים אשר אותרו כעתודה ניהולית או Top Talent בארגונם. מחקרים מראים באופן מובהק כי מנכ"לים מדרגים את נושא פיתוח המנהיגות בארגונם כאחד משלושת הנושאים המרכזיים שיש לתת להם עדיפות. עם זאת, מרבית הארגונים מודים כי הם חסרים את עומק המנהיגות הנדרש להתמודד עם האתגרים בעידן המורכב של היום. המשמעות בפועל היא צורך אסטרטגי משמעותי בפיתוח קבוצת ה- Top Talent בארגון וביצירת המשכיות מנהיגותית.

 

אקדמיה מותאמת אישית

בעידן בו הכול אישי, למידה קבוצתית פרונטלית לא תמיד מספקת את כל צרכי הלמידה והפיתוח של מנהלים בארגונים. על מנת לתת מענה ייחודי לכל מנהל תוך שימת דגש על מסלול הקריירה, תחומי העניין, דרכי הלמידה והמוטיבציות האישיות שלו פיתחנו מסלולים ייחודיים של תכניות מנהלים פרסונליות הנתפרות בתפירת עילית אישית לכל מנהל. המשמעות של תפירה זו מייצרת חווית ערך משמעותית למנהל, מאפשרת לדייק את הלמידה הנדרשת ומייצרת פוטנציאל לצמיחה עסקית ואישית.

משחקי מנהלים וסימולציות עסקיות

משחקי מנהלים הינם סימולציות ממוחשבות מבוססות רשת המאפשרות להתמודד עם מציאות רב ממדית ומגוונת תוך שימוש בכלים המדמים סביבת עבודה טבעית. המשחקים מכילים מגוון עשיר של כלי ניהול באופן המדמה מערכות מידע ארגוניות שמקיימות היזון חוזר של חומרים ומשאבים. תהליך הלמידה מבוצע על ידי תחקיר ומשוב של פעילות השחקנים בהתאם לצרכי הארגון ודרגת הקושי התואמת את הרקע והשכלת המנהלים. אנו מאמינים כי עשייה בפועל מהווה מרכיב משמעותי בכל פעילות למנהלים. השתתפות פעילה בסימולציה ניהולית מספקת למנהלים תחושת מציאות ומעורבות חזקה התורמת משמעותית לתהליך הלמידה וההטמעה, כי כמו שאמר קונפוציוס "אני שומע ואני שוכח, אני רואה ואני מאמין, אני עושה ואני מבין".